В МЕЖИГІР’Ї ПОПОВНЕННЯ!
  • 22.10.2021

Ніжний візерунок на шкірі, стрункі, допитливі, закохують у себе з першого погляду, а які розумні! В минулому столітті їх майже знищили, а зараз популяцію відновлюють в заповідниках. Милі створіння – плямисті олені  (лат.Cervus nippon) або інша назва -олені японські.
Осінь – період, коли олені виправдовують свою назву, плямисті. А от ближче до зими їх шубка із яскраво рудої стане оливково – бурою і плями зникнуть. Це все їм потрібно для маскування, природа таку хитрість придумала.
 Олені на волі живуть в середньому 12-15 років, це при умові якщо вдалося уникнути голоду, холоду і хижаків. В неволі доживають до 20 років.
Найбільша популяція цих екзотичних тварин в Японії.
Зустріти іх можна і у нас в Межигірї. Тут живе велика сім’я.
За оленями цікаво спостерігати. Вони дуже полюбляють плавати, в озерах ласують водною рослинністю, а в лісі улюблена страва – це жолуді, які дають їм базу, щоб набрати жиру на зиму.
В Межигір’ї оленів підгодовують зерном – кукурудза, ячмінь, овес, пшениця, насіння соняшника. На території є багато годівниць. Взагалі,  плямисті олені не пасуться на одному місті як, наприклад, муфлони чи вівці. Головний принцип –  їдять мало, часто і постійно в русі. Вони їдять багато рослин, навіть, з декоративних клумб парку, які токсичні. Але за рахунок малої порції ці рослини не завдають їм шкоди.  
Від самого початку, до 2014 року їх життя було зовсім інакшим. П’ять оленів жили в дуже тісному вольері зоопарку. Пізніше Громада Межигір’я придбала гарного самця, щоб збагатити генетично стадо, це свіжа кров. Згодом, він став вожаком. Оленів випустили до лісу, буквально, через декілька місяців вони стали краще виглядати, поведінка змінилася. Тепер на гірку можуть вибігати не зупиняючись, натренировані та більш витривалі.  Тварини вільно пересуваються по території, умови, доречі, приближені до їх природної середи проживання. Такі ж ліси та гори. Олені розплодилися, їх більше півтора десятка.
В цьому році на світ з’явилися троє оленят, двійню народила одна із самиць, що є великою рідкістю для цього виду. Їх стає все більше – це означає, що в Межигір’ї їм подобається. Самка, як справжня мама, скрізь ходить за малечею, захищає їх, вчить чомусь новому.
Тож, побажаємо маленьким, карооким “Бембі” зростати здоровими і надалі радувати відвідвідувачів парку Межигір’я своєю надзвичайною красою і граціозністю.