В Національному парку Межигір’я (в приміщенні Хонки) напередодні 175 річниці з дня народження видатного Українського композитора, засновника Української музичної дитячої школи і Консерваторії Миколи Віталійовича Лисенка відбувся концерт учнів Київської середньої спеціалізованої школи-інтернату імені М. В. Лисенка – «ДІТИ – СПРАВЖНІ СКАРБИ УКРАЇНИ!»
В концепції розвитку території Межигір’я в якості Національного Парку наш колектив намагається зробити все можливе, щоб розкоші, залишені після втечі Віктора Януковича, служили на користь українького суспільства, а особливо для розвитку дітей, освіти та культури нації. Талановиті молоді українські музиканти отримали можливість зіграти на унікальному роялі Steinway&Sons The Imegine series Limited Edition, що знаходиться в Хонці, а запрошені гості насолодитись неперевершеним концертом талановитих юних виконавців, лауреатів міжнародних конкурсів: Христини Михайліченко, Маркіяна Криса, Ігараші Кенти, Едгара Вілцанса, Маргарити Почебут, Олександри Хмари, Марії Дик, Світлани Клінкової.
На жаль, маємо констатувати, що державна підтримка української культури знаходиться на незадовільному рівні, зокрема сама музична школа та її учні потребують підтримки, саме тому цим концертом ми розпочинаєм серію благодійних заходів за участю молодих музикантів та на їх користь. Також запрошуємо до співпраці всіх, хто готовий допомогти дітям.
Дітям, які присвячують своє життя українській музиці.
Дітям, які представляють Україну на кращих сценічних майданчиках світу.
Дітям, чиє мистецтво створює наше українське майбутнє.
М.В. Лисенко:
“Ритм – це душа мотиву! А той, хто починає розуміти музику, буде розуміти і людську душу!”
“… Я взявши у німця в Лейпцігському консерваторіумі науку про его музику, а вернувсь додому, та й ставши за поміччю тієї науки над своим добром працювати, чи не знімечуючі, й Не кацаплячі своєї пісні … Може, Якийсь час БУВ під впливи чужої науки, а далі вігнався на свое и Вже ясно одмежував Собі, де моє, а що НЕ моє “
“Потрібна школа, потрібна Негайно и така школа, яка б мала народні, рідні основи, бо інакше вона дасть, як усе у нас, бляклій колір з іноземними рум’яне.”