Передача маєтку Пшонки на відповідальне зберігання ГО НПУ «Межигір’я»
  • 29.09.2017

Предстивники ГО НПУ «Межигір’я» протягом більше ніж трьох років, фактично самотужки, здійснюють в інтересах держави охорону майна колишнього Президента України в Межигір’ї, для забезпечення її наступної конфіскації. В той час, як державні органи не приймали необхідних та достатніх заходів для цього, ми власними силами організували зберігання та утримання майна. Слідчі, котрі описували майно Януковича, могли переконатися у якості його зберігання. Крім того, через розграбування приміщень та техніки у мисливських угіддях «Сухолуччя», наша організація на громадських засадах також забезпечила  охорону та зберігання «Сухолуччя».

Водночас наші представники виявили, що майно, яке знаходиться в с. Гореничі, Києво-Святошинського району Київської області, та проходить в рамках кримінального провадження, пов’язаного зі злочинною діяльністю колишнього Генерального прокурора В.П. Пшонки, було у більшості розкрадене невідомими особами.

Колективу ГО НПУ «Межигір’я» не байдужа доля покинутого майна колишніх високопосадовців, котрі розшукуються за підозрою у вчиненні злочинів.

Впродовж трьох років майно прокурора-втікача розкрадали невідомі, тож, враховуючи величезний  досвід зі збереження майна резиденції «Межигір’я», ми звернулися до Генеральної прокуратури України з проханням передати нам на відповідальне зберігання майно В.П. Пшонки у с. Гореничі з метою запобігання його подальшого розкрадання.

26 вересня 2017 року Генеральна прокуратура України передала на відповідальне зберігання ГО НПУ «Межигір’я» маєток В.П. Пшонки, який знаходиться у селі Гореничі. Члени громади НПУ «Межигір’я» одразу ж організували охорону та приступили до наведення ладу на території, котра належить колишньому генпрокурору. Територія та будинки знаходиться у дуже поганому стані – не залишилось меблів, цінностей та елементів інтер’єру. Мародери вже почали розбирати елементи оздоблення, плитку, проводку, виймати вікна, розбирати доріжки, зроблені з плитки, повсюди гори сміття.

Нова охорона поки що живе у вагончику на вулиці, у найближчий тиждень тут мають провести електрику, підключити воду, покосити траву, прибрати сміття. До зими громада НПУ «Межигір’я» планує навести на території ідеальний порядок.